Union 24-26 Mars i Östersund! (Demo)

[fusion_text]UNION gör comeback – och det med besked! Snart är det dags för Pannkakskyrkans årsmöteskonferens – i år kryddat med extra mycket norrländsk touch – och med extra mycket fest! UNION 2017 kommer bli en milstolpe för Pannkakskyrkan – mer än så vill vi inte riktigt avslöja just nu..😉 Vi ser helt enkelt fram emot att få träffa just DIG i ÖSTERSUND 24-26 mars! Varmt välkommen!  #union#konferens #östersund #årsmöteskonferens #fest #norrland#pannkakskyrkan

Anmäl dig här: https://docs.google.com/forms

Ps. Under Union kör Pannkakskyrkan också sitt årsmöte: Kl 15 den 25 mars i Östersund i Betelkyrkan.[/fusion_text][fullwidth background_color=”” background_image=”” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding_top=”20″ padding_bottom=”20″ padding_left=”” padding_right=”” hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” hide_on_mobile=”no” menu_anchor=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]Helgens schema – UNION 24-26 mars[/title][fusion_text]Fredag 24/3
Kvällsfika 19:30
Gemensam bön och lovsång, undervisning: Christian Lennartsson, Östersund

Lördag 25/3
10:00 Bön och lovsång, pepp inför dagen
Lunch 12-13 (på stan)
Lansering
15:00 Årsmöte
17:00 Middag (på stan)
19:00 Kvällsmöte

Outreach på kvällen

Söndag 26/3
10:00 Gudstjänst på EFS
12:00 Nya styrelsen träffas[/fusion_text][/fullwidth]