Gå Go – Team-lärljungaskola i vår (Demo)

Älskad, tränad, sänd!

Våren 2017 releasar Pannkakskyrkan sin teamlärjungaskola GO! Har du ett hjärta efter att se Guds rike nå ut och beröra ungdomsvärlden i Sverige? Längtar du efter att få växa i hur du kan ge det vidare? Älskad & Tränad: Under en termin kommer du få växa i din identitet som Guds älskade barn och bli tränad i hur du kan få dela hans rike vidare i handling, ord och kraft. Sänd: Du kommer på ett konkret sätt, utifrån dina intresseområden, få stå med i riksarbetet genom exempelvis teamresor, event-planering, media, stötta grupper etc. Mer info hittar du här…

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.