Dagens vittnesbörd 29/3! (Demo)

Under Touren 2012 var vi i Åhus. Där ställde vi upp ett stort partytält på campingen där folk kunde hänga och prata med oss eller varandra. En kväll satt jag i tältet när en tjej kommer in, och utbrister på än gång till sina kompisar ”Jag måste få prata med en kristen!”. Hon hittar mig och börjar direkt prata om att hon längtar efter att få känna Guds närvaro i sitt liv. Vi pratar och jag får be med henne om att Gud ska få beröra henne. När vi bett klart är hon så glad och beskriver det som att hennes hjärta är helt fullt. Under hela bönen kunde jag känna en så stark Gudsnärvaro och det var så tydligt att Gud mötte hennes längtan där och då!
/Klara Bylund

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.