Dagens vittnesbörd 27/3! (Demo)

En gång fick vi hjälpa en väldigt berusad tjej att hitta sin pojkvän i folkmassan på Bråvalla. Var inte läge att berätta så mycket för henne utan vi ville mest hjälpa henne men när hon frågade varför vi var där berättade vi att vi bad för sjuka och berättade om Jesus. Hon så ”ja, det DÄR tror jag på för jag VET att Jesus kan hela, min kompis blev helad sådär en gång” hon var inte själv kristen men hade sett vad Gud kan göra. Kul när man får höra att ryktet om att Gud är god sprids.
/Frida Nilsson

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.