Dagens Vittnesbörd 21/3! (Demo)

”När Pannkakskyrkan var i Båstad gick två killar ut på promenad för att be för folk. De såg en kille sitta på en bänk och fick en tanke att de skulle fråga honom om de kunde be för något. Det visade sig att killen hade väldiga problem med höger knä och kände av smärtan när han belastade det. Killarna från Pannkakskyrkan frågade om de kunde be för honom. De bad en kort och enkel bön och killen blev förstummad! Han provade att belasta knäet och all smärta var borta!! De fick prata en stund med honom och förklara att det var Gud som helade honom – där och då fick han en ordentlig tankeställare, han var väldigt tacksam!”

DanielEriksson /Daniel Eriksson

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.