Dagens Vittnesbörd 15/3 (Demo)

På Åhus beachhandbollfestival i juli 2015:

En kille kom fram till bönestolen å frågade vad som hände där och frågade om han kunde sätta sig. Vi förklarade vad det handlade om, t ex att vi kunde be för vad som helst; smärta, önskan, sjukdom m.m.

Då sa han ”ja, jag har vrickat mitt pekfinger på vänster hand” medan han sa det så tog han fram handen och började känna på det och sa ”men nu är det redan bra!”. Haha Tack Gud! Du är Yehova Rafa, vår läkare!

/Jacob Lindroos

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.