Dagens Vittnesbörd 7/2! (Demo)

”Kommer aldrig att glömma killgänget vi bad för. De satt och drack öl utanför festivalen och var ganska skeptiska till en början. Jag fick be för en killes axel – inget hände men vi pratade vidare, bad för hans hals – blev inte bättre men vi pratade vidare, han var intresserad varför vi var där och hur jag kunde tro på Gud. Bad för hans knä och när han testade blev han så chockad för han hade inte ont alls längre, han var så fascinerad att alla hans kompisar fattade att något hänt. Stämningen skiftade och flera ville höra om Jesus och hur det som hänt kunde hända och vi fick be för andra i gruppen. Fortsättning följer…”

/Frida Nilsson

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.