Dagens Vittnesbörd 25/2! (Demo)

”Sverigetouren 2015

Jag och och en kompis fick be för en kille under peace n’ love som hade skavsår på tårna, han hade arbetat med att bygga scen under dagen och hade fått skavsår ifrån allt bärande.

Vi frågade om vi fick be för foten och filma samtidigt, vilket var helt okej. Vi bad en kort bön och killen började le och bli allt mer glad. Vi frågade va som hände, efter en lång tystnad och ett ovärderligt ansiktsuttryck berättade han att all smärta var borta. Chockad och glad gick han runt och testade foten, helt utan smärta eller besvär.

Det roliga var också att de var den första personen vi frågade om vi fick be för och filma samtidigt, vilket gjorde oss lika uppspelta och glada över hela situationen.”

/Jacob Lindroos

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.