Dagens Vittnesbörd 20/2! (Demo)

Fortsättning från gårdagen…

”Det andra helandet som jag kommer ihåg särskilt väl, var mötet med en norrman som precis varit på en rockkonsert. Han hade en cylinderhatt med dödskallar på (Jag hade fått en profetisk bild av en dödskalle tidigare under kvällen, utan att fatta vad det handlade om), och han berättade för oss att han hade kroniska smärtor i ryggen på grund av reumatism. Så vi bad för honom, och när vi bett klart hade det börja pirra i ryggen på mannen och han berättade att det gjorde mycket mindre ont än innan! Vi fortsatte att be i omgångar, smärtan minskade stadigt och till slut var den borta!”

/Nils Hansander

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.