Dagens Vittnesbörd 19/2! (Demo)

Fortsättning av vad som hände den där kvällen 2014;

”Särskilt två helanden gjorde starkt intryck på mig: Vi hade stannat en medelålders man på väg mot campingen och frågat om han ville ha bön för helande. Han svarade att han var ateist men att han kunde ge det ett försök, eftersom han hade ont i fötterna efter att ha gått runt på festivalområdet hela dagen med gummistövlar. Jag fick lov att be en kort bön för honom – efter bönen tittade han konstigt på oss och började gå runt i cirklar. Smärtan var helt borta, och han var tvungen att känna efter så att det inte var inbillning! Efter detta berättade han om vad han trodde på, och vi fick förklara det kristna budskapet för honom.”

/Nils Hansander

Det andra helandet får vi läsa om imorgon…

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.