Dagens Vittnesbörd 24/1! (Demo)

”En tjej hade stukat sin fot riktigt illa och kom tillsammans med sin kompis till Pannkakskyrkans plats där vi stod under Bråvallafestivalen. De kom egentligen för att fråga oss om bandage, men då förklarade en från Pannkakskyrkan att vi är kristna och vi kan be för henne. Det ville tjejen, och några från Pannkakskyrkan bad om helande för foten. De bad några gånger och för varje gång blev foten bättre och bättre. Tjejen blev överrumplad, men sa ändå att hon trodde på det här. När de hade bett klart var foten i princip återställd och hon kunde gå. Lite senare såg jag tjejen igen, gåendes helt obehindrad.”

Hanna Larsson /Hanna Larsson

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.