Dagens Vittnesbörd 12/1! (Demo)

”Sverigetouren var verkligen bland de bästa veckorna i mitt liv, och det kan jag säga helt ärligt. Jag fick ut så otroligt mycket, inte bara vänner, utan jag fick se Gud aktiv! Jag minns när vi var i Åhus, och vi var ute och delade ut pannkakor, hur det bara kom så många! Vi måste ju totalt ha pratat med flera hundra människor på en kväll, och nästan alla verkade glada över att ha träffat oss. Min kompis från utanför Touren kom dit, och vi gav oss ut för att se om vi kunde snacka med någon, och vi blev stannade av ett äldre grabbgäng som satt och chillade längs stranden, och de bad oss ta ett foto på dem. Vi gjorde det, och efter snack med dem, fick vi be för dem, be för en av deras nyfödda barn, och se dem höra om Gud. Det var väldigt häftigt att se att vi inte ens behövde ta kontakt med dem, utan att de stannade oss, och så till sist blev det en lång stund tillsammans med dem!”

/Erik Åberg

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.