Dagens Vittnesbörd 11/1! (Demo)

”Det var en kall kväll, det hade inte varit så mycket folk på stan och vi var inte superpeppade. En kille kommer till grillen och blir ståendes ett bra tag, han ville nog mest äta pannkaka och fördriva tiden. När vi sedan ska packa ihop hjälper han till att bära våra grejer tillbaka till kyrkan och när vi har bökat in allting frågar han om vi ska be nu och om han får vara med! Det var så gött, ingen av oss tänkte på att bjuda in honom eftersom vi oftast brukade avsluta med att be själva men han var frimodig och bjöd in sig själv. Vi fick be för honom och hans kväll blev någonting annat än vad han hade tänkt sig i början. Gud hade en tanke!”

/Johanna Wissing

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.