Dagens Vittnesbörd 3/1! (Demo)

”Jag och en till tjej pratade länge med en kille sittandes på asfalten utanför vårt tält på Peace and Love festivalen. Vi pratade om vad vi respektive han trodde om världen och svarade på många frågor han hade angående vad vi trodde på. Vi bad tillsammans och sedan skulle den andra tjejen sjunga i gudstjänsten vi hade inne i tältet så vi gick dit tillsammans och lyssnade. Han frågade mycket om sångerna och texterna som lästes. Han sa sen ”det ser ut som hon ser något annat, som en annan värld när hon sjunger. Jag förstår nu! Det spelar ingen roll om det kommer många på gudstjänsten för ni gör ju det här för Gud.”

SaraLanden /Sara Landén

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.