Dagens Vittnesbörd 1/1! (Demo)

”Guds humor och känsla för detaljer visade sig en gång när vi skulle gå ut med PK i Arvika under touren2010. Vi hade slut på sylt och alla affärer hade stängt. Sylt är ändå en väsentlig del av att bjuda folk på pannkakor. Under samlingen bad vi att Gud skulle vara med oss och att han skulle ge oss sylt. Några av de första personerna som dök upp under kvällen var två tjejer som helt enkelt hade hört talas om att det bjöds på pannkakor i den delen av parken. Och den ena säger ”…och av någon anledning tänkte vi att vi skulle ta med oss lite sylt” vilket var helt sjukt eftersom de var helt random personer som inte kände oss och bara ramlade förbi. Som sagt: Gud påminner på roliga sätt om att han är med oss.”

MarieLarsson  /Marie Larsson

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.