1000+ medlemmar! (Demo)

Nu har medlemstalet i Pannkakskyrkans Riksorganisation överstigit 1000 medlemmar! Tjoho! Även de lokala initiativen fortsätter att sprida sig över landet. Det är otroligt roligt att se det engagemang som finns och se hur många som står med i arbetet på olika sätt. Det är verkligen en spännande tid och vi ser med spänning fram emot allt som komma skall. Att det finns ett engagemang och ett hjärta för ungdomsvärlden i vårt avlånga land är det inget tvivel om. Som riksorganisation vill vi fortsätta att skapa bättre förutsättningar för fler lokala initiativ, stötta de initiativ som finns, arbeta med lärjungaträning, sprida vision och uppmuntran m.m. Här finns det många möjligheter till att stå med i arbetet, också på riks. Hör av dig om du är intresserad! För en godare värld – Pannkakskyrkan! 😉