UNION 2011 -Do NOT miss it! (Demo)

UNION 2011 -Do NOT miss it! (Demo)

/// PANNKAKS-UNION
Hej! Den 5-8 januari kommer vi att samlas alla vi Jesus-pannkaks-tokiga från Sveriges alla hörn för Pannkakskyrkans årliga konferens: Union! Kom med å låt dig peppas och inspireras av massa andra ungdomar från vårt land som brinner för Jesus och pannkaksos på våra gator… Det kommer bli några sköna dagar med mycket gemenskap, lovsångskvällar, superpraktiska workshops, inspirerande undervisning, bön för Sverige, ”den stora pannkaksstafetten”, brainstorming-möten + mycket mer! Vi längar efter mer mer mer av Jesus i vårt land med först och främst i våra liv… Vår bön är att Union ska få bli en plats där Gud på djupet ska få möta oss, förvandla oss, utmana oss, utrusta och sända ut oss för att göra en skillnad i Sverige bland ungdomar!

PLATS: Uppsala
TID: 5-8 Jan
PRIS: 150 kr (mat+boende)
ÅLDER: 15-30 år

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.